N&V, autumn in South Moravia

We all know this. You’ve been doing something for years, you’ve been loving it but the time has come that you just needed to add a little bit of fresh air. These two were my fresh air in couple photography. They changed my point of view and my attitude.

Všichni to známe. Něco děláte spoustu tak a milujete to. Pak ale přijde okamžik, kdy do toho potřebujete vnést čerstvý vzduch. Tihle dva byli můj čerstvý vzduch. Změnili můj pohled i přístup k focení párů.

Since this day all my lovestories changed. I changed. More energy, more emotions, less boredom and arranged poses. More you and happiness. Take a look at lovestory that took my work to another place. And let me know how you like it, please!

Od tohoto dne se lovestory z mé ruky změnily. Já se změnila. Víc energie, víc emocí, míň nudy a složitě naaranžovaných póz. Jste to víc vy a víc radosti. Mrkněte na tuhle lovestory, která celou moji práci posunula úplně jinam. A dejte mi vědět, jak se vám líbí, prosím!

K & M in mountains

Katka and Marek. I had this optimistic idea of a photoshoot up in the mountains in October and they were in. It turned out perfect! No one got ill and that is kind of a success. And they were so sweet!

Katka a Marek. Dostala jsem optimistický nápad, fotit nahoře na Šeráku. Na konci října. A oni do toho šli. Všichni zůstali zdraví, fotky vyšly neuvěřitelně a ti dva jsou spolu tak sladcí!

The beauty: katerinahujsova.cz
MUA & hair: http://www.veronikasachova.cz/
Dress: http://www.svatby-zlin.cz/
Flowers: http://www.kvetinarstvizaneta.com/

Hledám nové tváře

Krásný den vám všem, kdo právě tohle čtete.

Doufám, že celou tuhle bláznivou situaci kolem pandemie zvládáte s klidnou hlavou a pořádnou dávkou štěstí. Že vás to neovlivnilo víc, než jen v tom, že se nemůžeme setkávat tak moc, jako dřív. Já měla štěstí v neštěstí a zatím to ustála docela v pohodě. Snad to tak bude i dál.

A teď už k věci, která vás (snad:) zaujala a dali jste se kvůli ní do čtení tohohle příspěvku.

Ano, hledám nové tváře na focení. A ne, tentokrát to nemusí být jen modelky s dokonalým obličejem a postavou. Tentokrát hledám lidi na lifestylové focení. Všech různých typů. Mladší, starší, sportovce, lenochy, páry, jednotlivce i rodiny.

Důležité je, abyste byli v pohodě sami se sebou a s tím, jak vypadáte. Focení budou většinou probíhat venku. Minimálně do doby, než se situace dostatečně uklidní.

Podmínkou je podepsání smlouvy. Od všech (nebo za všechny), kdo na fotografiích budou. Proč?

Rozhodla jsem se vybudovat portfolio fotografií k prodeji. Nečekejte časopisy ani billboardy, prosím 🙂 Je to běh na dlouhou trať, se kterým jsem začala ve volném čase s fotografiemi z cest a kuchyně. Ráda bych to ale zkusila i s tvářemi, se kterými, popravdě, mi to jde mnohem líp.

Zatím nevím, co se bude prodávat a jak, proto až do odvolání, každý, kdo do toho bude chtít jít, dostane všechny použitelné fotografie v plném rozlišení (elektronicky) a z případných prodejů předem domluvené procento. Možná se netrefíme do požadavků marketérů a grafiků a fotografie budou jen pro naši radost. Možná se ale trefíme a prodávat se budou, v tom případě vám budu průběžně posílat domluvenou provizi po domluvenou dobu.

Styl fotografií bude na společné domluvě. A před jakýmkoliv podpisem a focením vám samozřejmě řeknu všechny důležité detaily a zodpovím dotazy, na které budu schopná odpovědět.

Zároveň vám neslíbím, že stihneme všechny a že budou vhodní všichni. Záběr je ale teď mnohem širší, než když hledám tfp modelky. Tak to zkuste 🙂

Pište mi, prosím, přes kontaktní formulář dole. Díky a budu se těšit! Napište mi prosím, jestli jde jen o focení vás, páru nebo rodiny. Zároveň jestli děláte nějaký sport, případně máte jiné zajímavé záliby nebo práci.

A na závěr pár příkladů, co v portfoliu zatím mám a co případně můžeme vytvořit i společně.

Food photography – chocolate wreath for cozy Christmas

Hello guys! I hope you had an amazing Christmas! I had one cozy one with family and sweet treats. One of the treats I actually got to take some photos of was a chocolate wreath. With the rest of the sweets I was too slow to actually take some photos before it disappeared.

However, here is what it looked like. It sometimes can be relaxing to create something without models included.

In case you liked what you see, you can leave a comment or share it. In case you would use some photos like these, feel free to check my image portfolio of royalty free works.

M & R wedding full of emotions

This beautiful wedding took place in summer 2019. Magda is endlesly positive person I know for years. Now I hopefully can say that we became friends thanks to photography. And I am grateful to be with her on their big day.

Lovestory of this couple is sweet and helps romantic souls believe in first love lasting forever.

I believe there’s no reason for my words to keep coming. Now is the right time to show it instead of describing it.

Svatební sezona 2020

Hezký den! 🙂

Pokud jste otevřeli tento článek, asi vás zajímá, jak to bude se svatbami během příštího roku. Už mi dotazy chodí, bohužel jsem na ně ale nedokázala odpovědět nijak konkrétně.

A tak bych vám ráda dala vědět, proč ještě nic nevím a kdy to snad vědět budu. A jak to vlastně asi bude, jestli má cenu čekat nebo ani ne.

Focení svateb miluju, o tom žádná. Čím déle je fotím, tím víc mě baví. A moc ráda se jejich focení budu věnovat dál. Otázkou ale zůstává, v jaké vlastně míře.

Snad pořádně, samozřejmě. Na druhou stranu ale plánuji už dost dlouhou dobu odchod do zahraničí. Stěhování se blíží víc a víc a je ve stádiu, které je pro svatebního fotografa to nejhorší – v době, kdy bych potřebovala vědět, jak to příští rok bude, nemám nejmenší tušení. Zatím nevíme, kde přesně skončíme (jde hlavně o dostupnost), pokud budou letenky domů stát 1500, není problém jezdit častěji, pokud ale budou čtyřnásobně dražší, rozhodně nehrozí, že bych letěla do ČR jen na jednu svatbu třeba každý měsíc. Taky záleží na konkrétní práci, kterou (snad) seženeme a časových možnostech, které to s sebou přinese.

Takže, věc se má tak, že nejpozději během září už snad budu vědět, na čem budeme příští rok. Proto dřív rezervace rozhodně spouštět nebudu. Doufám, že to pochopíte a držte pěsti, ať si práci najdeme co nejdřív a co nejlepší, ať můžu fotit dál i tady 🙂

Maminka a já, Veselí nad Moravou 2019

Pro maminky, které mají čas na své děti, ale na sebe už trochu míň. Co kdybychom vám nabídly jedno odpoledne, které si užijete s dětmi, ale zároveň uděláte radost i sobě? Protože vy si to zasloužíte.

Ve spolupráci se skvělou Verčou (mrkněte na její práci) pro Vás připravujeme minifocení na den matek. Téma jsme chtěly držet blízko právě maminek a proto je tatínkům vstup povolen pouze jako hlídání drobečků, než se o maminku postarají zlaté ruce makeup artistky Verunky.

Focení jsme pro Vás naplánovaly původně na den matek, 12. května. Kvůli počasí jsme ho ale přesunuly na 15.června. Celá akce bude probíhat venku, protože tam je nám i dětem nejlépe. Fotit budeme ve Veselském parku a okolí, kde je dost možností k focení tak, aby neměly všechny maminky fotografie stejné.

No a teď shrnutí a detaily.

 • Focení bude probíhat během odpoledne až podvečera. V případě, že nám nebude přát počasí a bude pršet, focení se samozřejmě přesune na nejbližší možný termín.
 • Na focení přivítáme všechny maminky, které budou mít v ceně i profesionální líčení, s dětmi, které mají rády přirozené fotografie plné lásky a dalších emocí. My totiž takovým dáváme vždy přednost před aranžovanými ateliérovými 🙂
 • Míst jsme naplánovaly 6-8. Doporučujeme domluvit si čas předem, aby se nestalo, že budete dlouho čekat, když vás přijde víc na stejnou dobu.
 • Líčení bude trvat 25 minut, stejně jako následné focení. Nebojte, vše bez problémů stihneme a děti to ocení, moc jich neznám, které by bavilo se fotit déle.

A teď Vás určitě zajímá to, jaké jsou možnosti balíčků.

 1. Mini – 850,- Kč
  V ceně je líčení maminky a 3 výsledné vyretušované fotografie v elektronické podobě.
 2. Hlavní – 1 100,- Kč
  V ceně je líčení maminky a 5 výsledných vyretušovaných fotografií v elektronické podobě.
 3. Velký – 1 350,- Kč
  V ceně je líčení maminky a 8 výsledných vyretušovaných fotografií v elektronické podobě.

Pro další informace a rezervaci termínu nám napište. Budeme se těšit!


Vánoční mini v Brně

Vánoční minifocení

Krásné páteční dopoledne vám všem!

Někteří už mají vánoční focení hotové, někteří z vás ale určitě neměli v říjnu na něco podobného pomyšlení. A proto jsem tady s posledním možným termínem, u kterého vám ještě slíbím dodání do Vánoc.

Tentokrát je minifocení bez vizáže, za to ale v krásném prostředí lifestylového ateliéru v Obřanech. A protože je focení určeno především pro rodiny s dětmi, je naplánováno na páteční odpoledne. Možná aby to byl hezký začátek víkendu, možná abyste pak měli dost času na slíbené úplatky za ochotu dětí usmívat se na tu cizí tetu, která se schovává za foťákem. 🙂

Než vám ukážu, jak vypadají naše rodinné fotky v ateliéru, přečtěte si, jak to bude probíhat, co to bude stát a co si odnesete.

 • Focení proběhne 30.listopadu 2018 a bude trvat přibližně 25 minut, tak jako všechny mé minifocení. Je to proto, že zvlášť pro malé děti je delší focení náročné, brzy je omrzí a přestane se jim to líbit. Taky je pravda, že u dětí jsou nejkrásnější momentky, kterých se i za půl hodinu zvládne udělat spousta.
 • Na focení doporučuji vzít světlejší oblečení, případně ve “vánočních” barvách – červená, zlatá, stříbrná. Určitě je zbytečné brát večerní šaty, na druhou stranu šaty a košile nikdy nic nezkazí. Rozhodně se barevně slaďte, vybírejte ladící barvy, případně i variantu kdy budete mít každý nějaký kousek v jedné barvě, např. v modré, nebo právě vánoční červené.
 • Kolik fotografií si odnesete je z části na vás, máte dvě možnosti:
 • Menší balíček – 5 fotografií za 700,-
 • Větší balíček – 8 fotografií za 1000,-
 • Fotografie k úpravě vybírám sama. Je to proto, že tvorba náhledů zabere spoustu času, který už do Vánoc nezbývá, taky budu mít na úpravu navíc čas, kdy vy vybíráte a rozhodujete se, na které z fotek je vaše sluníčko roztomilejší. Jsou totiž roztomilí na všech.
 • Na hotové fotografie se můžete těšit do týdne od focení, to znamená, že je budete mít 7.prosince na emailu. Posílám je elektronicky, další zpracování a tisk už bude na vás. I když bych vám ráda pomohla i se zpracováním, bohužel týden po focení odjíždím a zkrátka to nestihnu.

A teď už jednu ukázkovou trojici. Je to maminka, která má ten nejširší a nejmilejší úsměv, jaký jsem kdy viděla s úžasnými dětmi, ze kterých jednou bude super tým. Dostala jsem svolení vám je ukázat, abyste věděli, co vás na vánočním focení čeká 🙂

Boudoir – co s sebou a na sebe?

Vítám vás zpátky na blogu!

Doufám, že to, že jste tady znamená jednu z těch nejlepších věcí. První – už jste tady něco četli a zajímá vás, co dalšího ze mě vypadne. Druhá – boudoir vás zajímá a proto vás zaujal název článku.

Pokud jste tady ze třetího důvodu (náhodou jste kliknuli na odkaz ve chvilce prokrastinace), doufám, že i přesto vás téma aspoň trošku zaujme a třeba se i zase rádi vrátíte. Dneska je to delší, takže si klidně hoďte nohy nahoru a do ruky vemte kafe nebo čaj.

Teď už ale k tomu, proč jste tady! Co si představíte, když se řekne boudoir? Budu moc ráda, když mi to dáte vědět do komentářů tady, na facebooku a nebo klidně do zpráv.

Často totiž od žen slýchám, že na to nemají odvahu, na focení v prádle. Že je to na ně troufalé nebo že nemají do prádla postavu.

Když ale jdete na boudoir, nikdo od vás neočekává, že máte postavu jako modelky, my ji taky nemáme. Ale o to líp dokážeme zařídit, abyste se jako modelka na chvilku cítila. Holky od Victoria’s Secret se taky pokaždé nefotí jen v prádle. A když je k prádlu ještě něco navíc… je stokrát tolik možností, jak kouzlit. A prostě každá ženská vypadá dobře, jen jí někdy my fotografové musíme ukázat proč.

A teď už doopravdy začneme s tím, co že si vzít. Předně na sebe – prosím, klidně přijďte bez podprsenky, pod svetrem to stejně nebude poznat. Taky si na cestu vezměte prádlo i oblečení, které vás neobepíná a neotlačí se na kůži. Protože to je něco, co se opravdu špatně retušuje a otlaky mizí velmi dlouhou dobu, kterou v ateliéru jednoduše nemáme. Hned jak začneme, určitě se obléknete do něčeho, v čem se budete cítit sebevědoměji. 🙂

Konečně jsme se dostali k tomu, co budeme potřebovat na focení. Rozhodně je vždycky lepší vzít toho raději víc, ať máme z čeho vybírat a kombinovat. Vím, že máte svůj styl který vám sedne nejlíp, na fotkách to ale často vypadá jinak, než v přímém přenosu. Taky je rozhodně lepší, když během focení změníme styling. Výsledky jsou pak mnohem zajímavější, když nejsou všechny fotografie stejné.

Podrobněji začneme s tím základním, totiž s prádlem. Ať už bude vidět hodně, trochu nebo třeba i vůbec, vždycky vám musí stoprocentně sedět. Prádlo, které vám není (někde odstává nebo se naopak zařezává) vám na focení rozhodně dobrou službu neudělá. A to ani v normálním životě, ono to totiž i pod tím trikem je vidět.

Taky není nikdy na škodu mít s sebou jeden set. Tak pro jistotu. I kdyby měl z obou částí vykukovat obojího kousek zároveň na jedné jediné fotce, vždycky bude vypadat líp, pokud ty kousky budou k sobě sedět. Nebo aspoň co nejlíp ladit. Nehledě na to, že nikdy nevíte, jak se focení vyvine a jestli náhodou tu odvahu nedostanete. 🙂

Než se dostaneme ve focení v prádle, musíme si na sebe trošku zvyknout. Já najít tu správnou stránku vás, která se vám na fotkách bude líbit a vy byste měla zjistit, že focení nebolí a že nikdo nečeká, že budou všechny fotky perfektní. Společně se ale dostaneme k tomu, co se vám na vás líbí většinou velmi rychle a pak už to jde jako po másle.

Fáze zvykání je lepší trochu zahalenější. Dobře může vypadat sako, volnější svetr, sukně nebo klidně elegantní šaty se zapínáním na zádech. Třeba. Ono vlastně i volné triko nebo třeba upnuté body (a fakt nemusí být nutně krajkové) můžou dobře posloužit.

Pak jsou tady takové ty drobnosti jako speciální prádlo, které se normálně nosit nedá, ale je sexy nebo roztomilé a většinou obojí, které vypadají dobře právě na těch fotkách, pokud tu odvahu máte nebo doufáte, že ji v sobě najdete. Košilky, saténové župánky, punčochy… možností je fakt spousta.

A ač poslední, tak neméně důležité, jsou doplňky. Výrazné míce i méně, náušnice, náhrdelníky, náramky. Elegantní, působící luxusně, zdůrazňující tu část těla, kterou zrovna zdobí. Ty rozhodně doma nenechávejte.

A teď (znova) pár z těch našich fotek jako inspirace. Pravda ale je, že než jsem tohle sepsala, napadla mě taková hromada fotek, co jsme ještě nezkoušely a budou zatraceně sexy a přesto nebudou nic moc ukazovat… že už se nemůžu dočkat, až je s vámi nafotíme.

Zatím vám přeji kráááásný začátek víkendu a doufám, že mi napíšete, co si představíte, když se řekne boudoir a třeba taky která z těchto fotek by se vám líbila s vámi samotnými (nebo s vaší partnerkou, pokud to až sem přečetl nějaký chlap :)).