Aktuálně – prosinec 2021

Vítejte zpět na mých stránkách!

Určitě jste si všimli, jak moc mi to nejde na sociálních sítích. A protože bych ráda, aby byl ve věcech a hlavně v informacích pro vás pořádek, rozhodla jsem se využít své stránky a informovat vás tady. Aspoň trošku pravidelně.

Focení s dodáním do Vánoc – letos už bohužel nebude. Návratová sezóna v kombinaci s rehabilitací byla příliš náročná na to, abych byla schopná zvládnout Vánoční focení.

Nebudou ale ani žádné termíny. Jedna věc je, že si potřebuji odpočinout od počítače a zase se chvilku věnovat svému zdraví. Druhý důvod je ale mnohem vážnější. Přestože se 99 % focení se mnou odehrává venku, pro dobro a zdraví nás všech si v současné době nechci dovolit riskovat. Věřím, že jsme všichni dostatečně zodpovědní a tak že se na tom shodneme.

Focení, která máme domluvená, samozřejmě platí.

Prosím vás, pokud chcete někoho obdarovat fotografiemi, raději věnujte poukaz. Samotné focení si nechme na dobu, kdy nebudou nemocnice vyhlašovat nouzové stavy.
Já vám ráda nachystám poukaz s vlastním věnováním, vytisknu a dám do ručně nadepsané obálky. Tak, aby to byl krásný dárek, který udělá radost… no, vlastně snad třikrát 🙂

Tak další update už bude na bílé měsíce!

N&V, autumn in South Moravia

We all know this. You’ve been doing something for years, you’ve been loving it but the time has come that you just needed to add a little bit of fresh air. These two were my fresh air in couple photography. They changed my point of view and my attitude.

Všichni to známe. Něco děláte spoustu tak a milujete to. Pak ale přijde okamžik, kdy do toho potřebujete vnést čerstvý vzduch. Tihle dva byli můj čerstvý vzduch. Změnili můj pohled i přístup k focení párů.

Since this day all my lovestories changed. I changed. More energy, more emotions, less boredom and arranged poses. More you and happiness. Take a look at lovestory that took my work to another place. And let me know how you like it, please!

Od tohoto dne se lovestory z mé ruky změnily. Já se změnila. Víc energie, víc emocí, míň nudy a složitě naaranžovaných póz. Jste to víc vy a víc radosti. Mrkněte na tuhle lovestory, která celou moji práci posunula úplně jinam. A dejte mi vědět, jak se vám líbí, prosím!

K & M in mountains

Katka and Marek. I had this optimistic idea of a photoshoot up in the mountains in October and they were in. It turned out perfect! No one got ill and that is kind of a success. And they were so sweet!

Katka a Marek. Dostala jsem optimistický nápad, fotit nahoře na Šeráku. Na konci října. A oni do toho šli. Všichni zůstali zdraví, fotky vyšly neuvěřitelně a ti dva jsou spolu tak sladcí!

The beauty: katerinahujsova.cz
MUA & hair: http://www.veronikasachova.cz/
Dress: http://www.svatby-zlin.cz/
Flowers: http://www.kvetinarstvizaneta.com/

Hledám nové tváře

Krásný den vám všem, kdo právě tohle čtete.

Doufám, že celou tuhle bláznivou situaci kolem pandemie zvládáte s klidnou hlavou a pořádnou dávkou štěstí. Že vás to neovlivnilo víc, než jen v tom, že se nemůžeme setkávat tak moc, jako dřív. Já měla štěstí v neštěstí a zatím to ustála docela v pohodě. Snad to tak bude i dál.

A teď už k věci, která vás (snad:) zaujala a dali jste se kvůli ní do čtení tohohle příspěvku.

Ano, hledám nové tváře na focení. A ne, tentokrát to nemusí být jen modelky s dokonalým obličejem a postavou. Tentokrát hledám lidi na lifestylové focení. Všech různých typů. Mladší, starší, sportovce, lenochy, páry, jednotlivce i rodiny.

Důležité je, abyste byli v pohodě sami se sebou a s tím, jak vypadáte. Focení budou většinou probíhat venku. Minimálně do doby, než se situace dostatečně uklidní.

Podmínkou je podepsání smlouvy. Od všech (nebo za všechny), kdo na fotografiích budou. Proč?

Rozhodla jsem se vybudovat portfolio fotografií k prodeji. Nečekejte časopisy ani billboardy, prosím 🙂 Je to běh na dlouhou trať, se kterým jsem začala ve volném čase s fotografiemi z cest a kuchyně. Ráda bych to ale zkusila i s tvářemi, se kterými, popravdě, mi to jde mnohem líp.

Zatím nevím, co se bude prodávat a jak, proto až do odvolání, každý, kdo do toho bude chtít jít, dostane všechny použitelné fotografie v plném rozlišení (elektronicky) a z případných prodejů předem domluvené procento. Možná se netrefíme do požadavků marketérů a grafiků a fotografie budou jen pro naši radost. Možná se ale trefíme a prodávat se budou, v tom případě vám budu průběžně posílat domluvenou provizi po domluvenou dobu.

Styl fotografií bude na společné domluvě. A před jakýmkoliv podpisem a focením vám samozřejmě řeknu všechny důležité detaily a zodpovím dotazy, na které budu schopná odpovědět.

Zároveň vám neslíbím, že stihneme všechny a že budou vhodní všichni. Záběr je ale teď mnohem širší, než když hledám tfp modelky. Tak to zkuste 🙂

Pište mi, prosím, přes kontaktní formulář dole. Díky a budu se těšit! Napište mi prosím, jestli jde jen o focení vás, páru nebo rodiny. Zároveň jestli děláte nějaký sport, případně máte jiné zajímavé záliby nebo práci.

A na závěr pár příkladů, co v portfoliu zatím mám a co případně můžeme vytvořit i společně.

Food photography – chocolate wreath for cozy Christmas

Hello guys! I hope you had an amazing Christmas! I had one cozy one with family and sweet treats. One of the treats I actually got to take some photos of was a chocolate wreath. With the rest of the sweets I was too slow to actually take some photos before it disappeared.

However, here is what it looked like. It sometimes can be relaxing to create something without models included.

In case you liked what you see, you can leave a comment or share it. In case you would use some photos like these, feel free to check my image portfolio of royalty free works.

M & R wedding full of emotions

This beautiful wedding took place in summer 2019. Magda is endlesly positive person I know for years. Now I hopefully can say that we became friends thanks to photography. And I am grateful to be with her on their big day.

Lovestory of this couple is sweet and helps romantic souls believe in first love lasting forever.

I believe there’s no reason for my words to keep coming. Now is the right time to show it instead of describing it.

Svatební sezona 2020

Hezký den! 🙂

Pokud jste otevřeli tento článek, asi vás zajímá, jak to bude se svatbami během příštího roku. Už mi dotazy chodí, bohužel jsem na ně ale nedokázala odpovědět nijak konkrétně.

A tak bych vám ráda dala vědět, proč ještě nic nevím a kdy to snad vědět budu. A jak to vlastně asi bude, jestli má cenu čekat nebo ani ne.

Focení svateb miluju, o tom žádná. Čím déle je fotím, tím víc mě baví. A moc ráda se jejich focení budu věnovat dál. Otázkou ale zůstává, v jaké vlastně míře.

Snad pořádně, samozřejmě. Na druhou stranu ale plánuji už dost dlouhou dobu odchod do zahraničí. Stěhování se blíží víc a víc a je ve stádiu, které je pro svatebního fotografa to nejhorší – v době, kdy bych potřebovala vědět, jak to příští rok bude, nemám nejmenší tušení. Zatím nevíme, kde přesně skončíme (jde hlavně o dostupnost), pokud budou letenky domů stát 1500, není problém jezdit častěji, pokud ale budou čtyřnásobně dražší, rozhodně nehrozí, že bych letěla do ČR jen na jednu svatbu třeba každý měsíc. Taky záleží na konkrétní práci, kterou (snad) seženeme a časových možnostech, které to s sebou přinese.

Takže, věc se má tak, že nejpozději během září už snad budu vědět, na čem budeme příští rok. Proto dřív rezervace rozhodně spouštět nebudu. Doufám, že to pochopíte a držte pěsti, ať si práci najdeme co nejdřív a co nejlepší, ať můžu fotit dál i tady 🙂

Maminka a já, Veselí nad Moravou 2019

Pro maminky, které mají čas na své děti, ale na sebe už trochu míň. Co kdybychom vám nabídly jedno odpoledne, které si užijete s dětmi, ale zároveň uděláte radost i sobě? Protože vy si to zasloužíte.

Ve spolupráci se skvělou Verčou (mrkněte na její práci) pro Vás připravujeme minifocení na den matek. Téma jsme chtěly držet blízko právě maminek a proto je tatínkům vstup povolen pouze jako hlídání drobečků, než se o maminku postarají zlaté ruce makeup artistky Verunky.

Focení jsme pro Vás naplánovaly původně na den matek, 12. května. Kvůli počasí jsme ho ale přesunuly na 15.června. Celá akce bude probíhat venku, protože tam je nám i dětem nejlépe. Fotit budeme ve Veselském parku a okolí, kde je dost možností k focení tak, aby neměly všechny maminky fotografie stejné.

No a teď shrnutí a detaily.

 • Focení bude probíhat během odpoledne až podvečera. V případě, že nám nebude přát počasí a bude pršet, focení se samozřejmě přesune na nejbližší možný termín.
 • Na focení přivítáme všechny maminky, které budou mít v ceně i profesionální líčení, s dětmi, které mají rády přirozené fotografie plné lásky a dalších emocí. My totiž takovým dáváme vždy přednost před aranžovanými ateliérovými 🙂
 • Míst jsme naplánovaly 6-8. Doporučujeme domluvit si čas předem, aby se nestalo, že budete dlouho čekat, když vás přijde víc na stejnou dobu.
 • Líčení bude trvat 25 minut, stejně jako následné focení. Nebojte, vše bez problémů stihneme a děti to ocení, moc jich neznám, které by bavilo se fotit déle.

A teď Vás určitě zajímá to, jaké jsou možnosti balíčků.

 1. Mini – 850,- Kč
  V ceně je líčení maminky a 3 výsledné vyretušované fotografie v elektronické podobě.
 2. Hlavní – 1 100,- Kč
  V ceně je líčení maminky a 5 výsledných vyretušovaných fotografií v elektronické podobě.
 3. Velký – 1 350,- Kč
  V ceně je líčení maminky a 8 výsledných vyretušovaných fotografií v elektronické podobě.

Pro další informace a rezervaci termínu nám napište. Budeme se těšit!