Boudoir – co s sebou a na sebe?

Vítám vás zpátky na blogu!

Doufám, že to, že jste tady znamená jednu z těch nejlepších věcí. První – už jste tady něco četli a zajímá vás, co dalšího ze mě vypadne. Druhá – boudoir vás zajímá a proto vás zaujal název článku.

Pokud jste tady ze třetího důvodu (náhodou jste kliknuli na odkaz ve chvilce prokrastinace), doufám, že i přesto vás téma aspoň trošku zaujme a třeba se i zase rádi vrátíte. Dneska je to delší, takže si klidně hoďte nohy nahoru a do ruky vemte kafe nebo čaj.

Teď už ale k tomu, proč jste tady! Co si představíte, když se řekne boudoir? Budu moc ráda, když mi to dáte vědět do komentářů tady, na facebooku a nebo klidně do zpráv.

Často totiž od žen slýchám, že na to nemají odvahu, na focení v prádle. Že je to na ně troufalé nebo že nemají do prádla postavu.

Když ale jdete na boudoir, nikdo od vás neočekává, že máte postavu jako modelky, my ji taky nemáme. Ale o to líp dokážeme zařídit, abyste se jako modelka na chvilku cítila. Holky od Victoria’s Secret se taky pokaždé nefotí jen v prádle. A když je k prádlu ještě něco navíc… je stokrát tolik možností, jak kouzlit. A prostě každá ženská vypadá dobře, jen jí někdy my fotografové musíme ukázat proč.

A teď už doopravdy začneme s tím, co že si vzít. Předně na sebe – prosím, klidně přijďte bez podprsenky, pod svetrem to stejně nebude poznat. Taky si na cestu vezměte prádlo i oblečení, které vás neobepíná a neotlačí se na kůži. Protože to je něco, co se opravdu špatně retušuje a otlaky mizí velmi dlouhou dobu, kterou v ateliéru jednoduše nemáme. Hned jak začneme, určitě se obléknete do něčeho, v čem se budete cítit sebevědoměji. 🙂

Konečně jsme se dostali k tomu, co budeme potřebovat na focení. Rozhodně je vždycky lepší vzít toho raději víc, ať máme z čeho vybírat a kombinovat. Vím, že máte svůj styl který vám sedne nejlíp, na fotkách to ale často vypadá jinak, než v přímém přenosu. Taky je rozhodně lepší, když během focení změníme styling. Výsledky jsou pak mnohem zajímavější, když nejsou všechny fotografie stejné.

Podrobněji začneme s tím základním, totiž s prádlem. Ať už bude vidět hodně, trochu nebo třeba i vůbec, vždycky vám musí stoprocentně sedět. Prádlo, které vám není (někde odstává nebo se naopak zařezává) vám na focení rozhodně dobrou službu neudělá. A to ani v normálním životě, ono to totiž i pod tím trikem je vidět.

Taky není nikdy na škodu mít s sebou jeden set. Tak pro jistotu. I kdyby měl z obou částí vykukovat obojího kousek zároveň na jedné jediné fotce, vždycky bude vypadat líp, pokud ty kousky budou k sobě sedět. Nebo aspoň co nejlíp ladit. Nehledě na to, že nikdy nevíte, jak se focení vyvine a jestli náhodou tu odvahu nedostanete. 🙂

Než se dostaneme ve focení v prádle, musíme si na sebe trošku zvyknout. Já najít tu správnou stránku vás, která se vám na fotkách bude líbit a vy byste měla zjistit, že focení nebolí a že nikdo nečeká, že budou všechny fotky perfektní. Společně se ale dostaneme k tomu, co se vám na vás líbí většinou velmi rychle a pak už to jde jako po másle.

Fáze zvykání je lepší trochu zahalenější. Dobře může vypadat sako, volnější svetr, sukně nebo klidně elegantní šaty se zapínáním na zádech. Třeba. Ono vlastně i volné triko nebo třeba upnuté body (a fakt nemusí být nutně krajkové) můžou dobře posloužit.

Pak jsou tady takové ty drobnosti jako speciální prádlo, které se normálně nosit nedá, ale je sexy nebo roztomilé a většinou obojí, které vypadají dobře právě na těch fotkách, pokud tu odvahu máte nebo doufáte, že ji v sobě najdete. Košilky, saténové župánky, punčochy… možností je fakt spousta.

A ač poslední, tak neméně důležité, jsou doplňky. Výrazné míce i méně, náušnice, náhrdelníky, náramky. Elegantní, působící luxusně, zdůrazňující tu část těla, kterou zrovna zdobí. Ty rozhodně doma nenechávejte.

A teď (znova) pár z těch našich fotek jako inspirace. Pravda ale je, že než jsem tohle sepsala, napadla mě taková hromada fotek, co jsme ještě nezkoušely a budou zatraceně sexy a přesto nebudou nic moc ukazovat… že už se nemůžu dočkat, až je s vámi nafotíme.

Zatím vám přeji kráááásný začátek víkendu a doufám, že mi napíšete, co si představíte, když se řekne boudoir a třeba taky která z těchto fotek by se vám líbila s vámi samotnými (nebo s vaší partnerkou, pokud to až sem přečetl nějaký chlap :)).

 

Published by Michaela

Space to share travel, photography and maybe some more tips and pieces of my life.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: